Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Форма входу
Пошук
free counters


Закладна

Прізвище, ім’я, по батькові: Закладна Оксана Анатоліївна

Рік народження: 1971

Освіта: базова вища, вища.

Фах: Вчитель дошкільного виховання; вчитель географії, біології.

Звання, нагороди:

Посада: вихователь

Стаж: загальний педагогічний 21 рік, на посаді- 2роки.

Адреса досвіду: Дошкільний навчальний заклад «Первоцвіт»   Гадяцької міської ради, вул. Тельмана, 18;   

  тел. 2-24-31

 

Тема досвіду: Формування особистості дошкільника засобами казкотерапії

     

Анотація досвіду: Актуальність досвіду полягає в тому, що Оксана Анатоліївна на основі теоретичного аналізу  та довготривалої діяльності з вихованцями ДНЗ розкрила  особливості їх  загального розвитку, розвитку в них мовлення та творчих здібностей засобами сучасної інноваційної методики – казкотерапії. Наразі казкотерапію вважають найбільш «м’яким» методом психотерапії. Він працює без обмежень (за віком, статтю тощо) і є, на переконання автора посібника, надзвичайно ефективним.

      Головна особливість роботи у системі казкотерапії – це взаємодія з дитиною на ціннісному рівні. Різнопланові психологічні, педагогічні, культурологічні проблеми Оксана Анатоліївна розв’язує, спираючись на моральні орієнтири, духовні цінності, особистісний потенціал дитини; забезпечує високий рівень самостійності дітей, створює умови, що сприяють формуванню їх творчих здібностей, творчої самореалізації: розкутість, позитивний емоційний стан, комфортну  психологічну обстановку, теплу, дружню атмосферу в дитячому колективі. Педагог відзначає, що мовленнєва активність дітей стимулює активність пізнання, впливає одночасно на інтелектуальні, вольові та емоційні сторони особистості дитини. Відбувається процес формування, розвитку та виховання особистості. А почуття  рівності,  атмосфера  захопленості  дають  можливість дітям перебороти незручність, скутість, утому, досягати максимально високих результатів розвитку.  

         У процесі роботи вихователь зробила висновок, що дітей слід якомога раніше спонукати до виконання творчих завдань, це обумовлено об'єктивними соціокультурними факторами,  важливою роллю творчості у пізнанні дітьми світу, їх природною активністю та обмеженістю  життєвого досвіду. Треба лише допомогти дітям вільно використовувати особистий досвід у різних видах діяльності, в тому числі й художньо-мовленнєвій.   Головний принцип досягнення  Оксаною Анатолієвною ефективних результатів при використанні методики казкотерапії – індивідуальний підхід до кожної дитини, врахування вікових, психологічних та мовленнєвих особливостей дошкільників.

         Розроблений Оксаною Анатоліївною матеріал допомагає робити процес емоційного та соціально-морального розвитку вихованців цілеспрямованим, ефективно впливає на їх загальний психічний розвиток, формування розумової,  емоційно-вольової сфер, сприяє вихованню емпатії в дитячому колективі. В посібнику автора вміщено теоретичні матеріали щодо використання методу казкотерапії у роботі з дітьми дошкільного віку, а саме: історія виникнення казки та казкотерапії, мета та функції казкотерапії, алгоритм створення  казкотерапевтичного заняття. Також посібник містить практичні матеріали: ігри та вправи  для дошкільнят,  конспекти занять, рекомендації для батьків і педагогів, адже всю роботу вихователь проводить у тісній співпраці з іншими фахівцями ДНЗ, з батьками та за їх участю, надає необхідні рекомендації зазначеним учасникам навчально-виховного процесу.      

 Аналіз результатів педагогічного спостереження за вихованцями, роботи Оксани Анатоліївни з дітьми за методикою казкотерапії показав, що  введення його до навчально-виховного процесу є педагогічно обґрунтованим та виправданим.

 

Адреса для листування: dnzpervocvit@meta.ua                          

                                                                         Досвід вивчали: методист Гадяцького науково-

                                                                     методичного центру Неминуща В.Е.,  вихователь-

                                                                         методист ДНЗ «Первоцвіт»  Писанка Ю.Л.

 

 

 

 

 

Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1311
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча "гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz