Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Форма входу
Пошук
free counters


Виховна робота

Методичні рекомендації

 з  питань організації виховної роботи

 

 

 

 

 у загальноосвітніх навчальних закладах  на ІІ семестр 2016-2017 н.р

 

 

 

.

 

 

Науково-методичний супровід виховної роботи у 2016-2017 навчальному році

Захід

Термін проведення

Місце проведення

Категорія учасників

Відповідальні

Організаційно-методичні заходи

1.

Практичне заняття «Планування роботи педагога-організатора на навчальний рік»

Вересень

 

Відділ освіти

Гадяцької РДА

Педагоги-організато-ри

Завора Т.А.,

Андрусенко Н.М.

 

2.

Засідання методичного об’єднання «Роль класного керівника у впровадженні особистісно-орієнтованого виховання в контексті програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України»»

Вересень

 

РБДЮТ

 

Голови шкільних методичних об’єднань класних керівників

Завора Т.А.,

голова методичного об’єднання класних керівників

3.

Засідання методичного об’єднання «Діяльність класного керівника щодо утвердження у свідомості особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України»

Жовтень

Вельбівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Голови шкільних методичних об’єднань класних керівників

Завора Т.А.,

голова методичного об’єднання класних керівників

4.

Школа районних та міських координаторів учнівського самоврядування «Виховуємо лідерів»

Жовтень,

лютий

 

РБДЮТ

 

Педагоги-організато-ри

Завора Т.А.,

Андрусенко Н.М.

 

5.

Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування «Ми віримо в гарне майбутнє»

Листопад

ЗНЗ району, Гадяцький науково-методичний центр, ОЦЕВУМ

Учні, вчителі

Завора Т.А.

6.

Районний семінар-практикум «Створення й розвиток дитячих і молодіжних організацій як осередок самореалізації особистості»

Листопад

Рашівська

ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Педагоги-організатори

 

 

Завора Т.А.

Андрусенко В.В.

Андрусенко Н.М.

 

7.

Районні змагання інтелектуальної гри «Дебати»

Листопад-грудень

ЗНЗ району

Учні 9-11 класів, вчителі

Киреєва Г.М.

8.

Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року»

Листопад, грудень

ЗНЗ району, ПОІППО ім. М.В. Остроградського

Класні керівники

Завора Т.А.

9.

Районний семінар-практикум «Розвиток творчих здібностей учнів через впровадження інтерактивних форм і методів навчання і виховання»

 

 

Лютий

Сергіївська

 ЗОШ І-ІІІ ст.

Педагоги-організато-ри

Завора Т.А.

Горб В.І.

Мигаль О.П.

 

10.

Майстер-клас «Особливості організації та проведення шкільних масових свят»

Лютий

Сергіївська

 ЗОШ І-ІІІ ст.

Педагоги-організато-ри

Завора Т.А.

Горб В.І.

Мигаль О.П.

 

11.

Обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Веселка» (районний, обласний етапи)

Лютий-березень

ЗНЗ району, кіноконцертний зал «Дружба», ОЦЕВУМ

Учні 1-11 класів, вчителі

Сидоренко Т.О.,

Завора Т.А.

12.

Обласний огляд-конкурс шкільних  театральних колективів

Лютий-березень

ЗНЗ району, ОЦЕВУМ

Учні 1-11 класів, вчителі

Завора Т.А.

13.

Районний Форум батьківської громадськості

 

Березень

Кіноконцертний зал «Дружба»

Педагогічні працівники, батьки, громадсь-кість

Завора Т.А.

14.

Засідання методичного об’єднання «Превентивне виховання як комплексний, цілеспрямований вплив на особистість активної взаємодії із соціальними інституціями»

Березень

Розбишівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Голови шкільних методичних об’єднань класних керівників

Завора Т.А.,

голова методичного об’єднання класних керівників

Інформаційно-методичне забезпечення

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувати методичні рекомендації  з національно-патріотичного виховання:

 

 - щодо відзначення Дня захисника України та Дня захисника Вітчизни

 

 - національно-патріотичне виховання учнівської молоді з урахуванням сучасних вимог

 

 

 

 

Жовтень

 

 

 

Грудень

 

 

 

Гадяцький науково-методичний центр

 

 

 

 

 

 

 

 

Педагогічні працівники ЗНЗ району

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завора Т.А.

 

2.

 

 

 

 

Формування екологічної культури особистості

 

Лютий

Гадяцький науково-методичний центр

 

Педагогічні працівники ЗНЗ району

 

 

Завора Т.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Консультації  щодо організації виховної роботи в закладах освіти

Протягом навчального року

Гадяцький науково-методичний центр

Педагогічні працівники ЗНЗ району

Завора Т.А.

4.

Консультації  щодо викладання предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році

Протягом навчального року

Гадяцький науково-методичний центр

Педагогічні працівники ЗНЗ району

Оробей С.М.

Про підсумки виховної роботи у  2015-2016 навчальному році

 

         У 2015-2016 навчальному році  вся виховна робота була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» , програми  «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання, обласній Концепції виховної діяльності навчальних закладів області, Стратегії національно-патріотичного виховання,  інших нормативно-правових актів, інструктивно-методичних листів, що стосуються організації виховної роботи в школі. Виховна робота в загальноосвітніх навчальних закладах забезпечує побудову та розвиток цілісної моделі виховної системи школи шляхом створення сприятливих умов для  розвитку національно-патріотичного виховання як пріоритетної сфери соціального життя країни, підвищення його статусу та розвитку потенціалу, досягнення якісно нових результатів у патріотичному, духовно-моральному вихованні підростаючого покоління.  

 У навчальному році виховна робота була спланована  і здійснювалась за тематичними місячниками, що дало змогу конкретизувати види і форми виховної діяльності, цілеспрямовано організовувати роботу з учнівською молоддю. Для реалізації поставлених завдань розроблені плани виховної роботи шкіл та окремі плани педагогів-організаторів, старших вожатих, класних керівників, практичних психологів та соціальних педагогів.

У сучасних умовах виховний процес у навчальних закладах району здійснювався  за такими напрямками:

побудова ефективної системи національно-патріотичного виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних громадянських цінностей. Процес національно-патріотичного виховання є нагальною потребою і держави, якій необхідно, щоб усі діти стали національно свідомими громадянами – патріотами, здатними забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі

 Учнівська громада відзначала  загальнодержавні свята, пам’ятні  події з історії країни, вшанування  пам’яті відомих діячів культури, науки, участі у різноманітних акціях загальнодержавного та місцевого рівнів. В рамках відзначення  24-ї річниці незалежності України у школах району проведено  виховні години, тематичні уроки історії, години класного керівника. Ідею єдності України реалізується через відповідні акції, флеш-моби. Особливого змісту набули тематичні інформаційні хвилинки про земляків, учасників АТО -  «Мужні захисники вільної України», уроки мужності «Небесна сотня дивиться на нас», «А сотню вже зустріли небеса», «Україно, ми твоя надія», «Слава Україні та борцям за її волю», «Живий голос війни». В навчальних закладах  проводяться зустрічі з випускниками шкіл, які виступили на захист незалежності та територіальної цілісності України, здійснюється оформлення куточків, стендів випускників шкіл, які знаходяться в зоні АТО «Вони захищають Україну», «Герої гідності та свободи», продовжують роботу пошукові та волонтерські загони, розширено тематичні експозиції в шкільних музеях, краєзнавчих куточках. Учні – активні учасники благодійних ярмарків та Всеукраїнських акцій  «Напиши лист пораненому», «Напиши лист українському солдату», «Намалюй малюнок», «Метелики добра», «Передай добро по колу».  Кошти, зібрані на благодійних ярмарках, передаються пораненим землякам, які потребують довготривалого лікування та  протезування кінцівок, а також для придбання бронежилетів, аптечок та предметів першої необхідності для односельців, які знаходяться в зоні АТО,  забезпечується тісна співпраця з Гадяцькою Народною радою, місцевими волонтерами.

З метою формування та розвитку соціально- активної, гуманістичноспрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості у навчальних закладах створені дитячо-юнацькі об’єднання, які функціонують на засадах учнівського самоврядування. У 2015 - 2016 н.р. слід відмітити роботу дитячо-юнацьких організацій Гадяцької СШ І-ІІІ ст. №3 «Козацька республіка» (Кіш імені Мазепи), Рашівської, Лютенської  ЗОШ І-ІІІ ст., Середняківської ЗОШ І-ІІ ст.   Члени дитячої організації відвідують тренінги з питань громадського руху, беруть активну участь у загальношкільних конференціях, конкурсах, святах. В Лютенській ЗОШ І-ІІІ ст. впроваджується нова виховна система школи: Інноваційна школа життєзнавства  «Становлення патріота – громадянина України», діє дитячо-юнацька   козацька організація «Лютня», до складу якої входять «Країна козачат», «Спориш», «Джура». Учні школи – активні учасники Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура»).  Враховуючи, що в школі діє зразковий краєзнавчий музей, при науково-дослідницькій комісії  працює музейна рада. Музейна рада спрямовує дослідження пошукових загонів  «Адоніс», «Юний патріот», «Перлина», «Персть», «Оксія», які дозволяють  урізноманітнити і конкретизувати функції самоврядування, дають можливість кожному учневі знайти саме свою справу, яка йому ближча за інтересами, здібностями, нахилами. Результати дослідницьких робіт є основою для створення нових тем екскурсій у музеї.

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей виявляється у моральній активності особистості, прояві чуйності, чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності тощо. Проведені заходи, спрямовані на сформованість навичок соціальної взаємодії та потреби допомагати іншим: учні шкіл району активно долучилися до акцій «Назустріч мрії», «Серце до серця», «Допоможи ближньому», діють волонтерські загони.

Учнівська громада працює над проектами «Маленькі історії про великі істини» про видатних земляків рідного краю (Березоволуцька, Лютенська, Веприцька, Сватківська ЗОШ І-ІІІ ст.., Сарська СШ І-ІІІ ст., Краснолуцька , Соснівська ЗОШ І-ІІ ст.), «Майстри мого села – митці вишивки, лозоплетіння, ковальства» (Книшівська, Римарівська, Розбишівська ЗОШ І-ІІІст.,  Великобудищанська СШ І-ІІІ ст., Ручківська, Хитцівська, Вельбівська ЗОШ І-ІІ ст..), організовуються зустрічі з видатними людьми села, учасниками АТО, воїнами-інтернаціоналістами, чорнобильцями. Особлива увага  у Сарській СШ І-ІІІ ст. приділялась формуванню в учнів здатності уникати конфліктів, вихованню у дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях. Проведено цикл виховних годин та годин спілкування «Подорож до країни ввічливості і доброти», «Вчимося жити в злагоді і мирі», «Вічні цінності в житті людини», «Собори наших душ», «Цінності моєї родини», «Любов  до ближнього – джерело величі людини», , проведено акції «Життя прекрасне», «Будьмо толерантними»,

Змістова лінія програми знаходить своє відображення в ході проведення заходів, де вчителі й батьки стають партнерами у творчому процесі виховання. Потребою часу є послідовна педагогізація батьківської громадськості, оскільки члени сім’ї є першими вихователями дитини. Родинно-сімейне виховання здійснюється через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традицій сімейних цінностей.  Один раз на семестр (жовтень, квітень) класні керівники в обов’язковому порядку відвідують сім’ї своїх вихованців, знайомляться з житлово-побутовими умовами, режимом дня дитини, її обов’язками та правами. На особливому контролі з боку педагогів залишаються діти з багатодітних, малозабезпечених сімей, переселенців зі східних регіонів, учасників АТО, систематично здійснюється оновлення банку даних про дітей пільгового контингенту.  В кожній школі працюють батьківські комітети, проводяться родинні свята, дні відкритих дверей для батьків, працюють батьківські лекторії.  Цікаві форми роботи з батьками планують у Гадяцькій СШ І-ІІІ ст. №2, №3, Березоволуцькій, Веприцькій,  Книшівській, Лютенській, Рашівській, П-Роменській, Розбишівській ЗОШ І-ІІІ ст., Качанівській, Краснолуцькій, Соснівській, Хитцівській ЗОШ І-ІІ ст.: колективні ігрові спілкування «Конверт життєвих ситуацій», «Чарівний стілець»,  родинні свята «Все починається з родини», «Козацькі забави», «Бабусині рушники», родинне свято народознавчого циклу з елементами гри «Сокіл» в день Миколая весняного, свята випускників минулих років «Зустріч за шкільною партою», колективний відпочинок батьків і дітей «Козацька каша», святкові посиденьки «Народні традиції живуть і досі»  тощо.

 З метою формування належного ставлення до природи, забезпечення  усвідомлення її функцій в житті людини в школах району проходять місячники екологічного виховання «Ми – частка природи». На виконання наказу відділу освіти Гадяцької РДА від 29.02.2016 року «Про проведення районного етапу екологічних агітбригад, театрів» та з метою виховання екологічної культури школярів з 15.03.2016 по 17.03.2016 був проведений районний конкурс екологічних бригад. В конкурсі взяли участь близько 100 учнів з 8 навчальних закладів району. Команда Лютенської школи І-ІІІ ст.. «Едельвейс» виборола призове місце в зональному огляді – конкурсі  екологічних бригад у м. Миргород  та в обласному етапі Всеукраїнського  зльоту учнівських лісництв  шкіл та позашкільних навчальних закладів у м.Лубни. Учні Лютенської ЗОШ І-ІІІ ст. – постійні учасники Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу  - в твоїх руках». У конкурсі творів  на тему «Людина і ліс» почесне ІІ місце виборола Паниця Вікторія.

 В рамках місячника екологічного виховання у школах району проведено наступні заходи: «екологічна стежка», трудові десанти, екологічні дослідження «Побутове забруднення повітря», виховні години, екологічні бесіди, фотовиставки, конкурси екологічних малюнків, плакатів, заочні подорожі,  бліц-турніри.  Учні шкіл району – активні учасники Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та благоустрою територій навчальних закладів.

На базі Березоволуцької ЗОШ І-ІІІ ст., Вельбівської ЗОШ І-ІІ ст. діють гуртки екологічного спрямування «Первоцвіт» та «Зелені Робінзони»

Найкраще поставлена робота з екологічного виховання у Гадяцьких СШ І-ІІІ ст.. №2,3, Лютенській, Сватківській, Римарівській ЗОШ І-ІІІ ст.., Великобудищанській СШ І-ІІІ ст., Краснолуцькій, Соснівській,, Ручківській, Хитцівській, Середняківській ЗОШ І-ІІ ст.

З метою активізації участі школярів у процесі енергозбереження, формування свідомого ставлення до проблем енергозбереження, підвищення екологічної культури учнів у навчальних закладах проводиться відповідна робота. У Гадяцькій СШ І-ІІІ ст..№3, Сарській СШ І-ІІІ ст., Веприцькій, Краснознаменській, Сватківській , Лютенській, Розбишівській  ЗОШ І-ІІІ ст.., Качанівській, Соснівській, Вельбівській ЗОШ І-ІІ ст.. здійснюється проектна діяльність учнівського самоврядування з питань енергозбереження, проводяться тематичні інформаційні хвилинки «Цікаві факти енергозбереження», виховні години, години класного керівника, вікторини, конкурси малюнків тощо.

Художньо-естетичне виховання у закладах освіти спрямоване на розвиток у зростаючої особистості широкого спектра почуттів – здатності збагнути та виразити власне ставлення до світу. Ціннісне ставлення до мистецтва  формується не тільки на уроках, але й в позаурочній діяльності.

У 2015-2016 н.р. в навчальних  та позашкільних закладах функціонувало  76 гуртків  художньо-естетичного спрямування, в яких навчались 1389 дітей.

Естетичному вихованню дошкільників сприяло проведення різноманітних заходів: Вечори для старшокласників «Чарує осінь за вікном», привітання вчителів до Дня працівників освіти «Вшануймо наших вчителів», проведення новорічних ранків, хвилини з мистецтвом «Таємниця однієї картини»,  літературні студії «Мистецтво слова», години милування природою,  свято вишиванки, свято української пісні, танцю, заочні подорожі «Архітектурні пам’ятки мого краю».

 На виконання наказу відділу освіти від 20.02.2016 «Про проведення районному огляду-конкурсу «Веселка – 2016» серед ЗНЗ та позашкільних закладів району» з метою виявлення здібних та обдарованих дітей, піднесення національних традицій, формування у дітей поваги до національної культурної спадщини, виховання любові до національної культурної спадщини, виховання любові до Батьківщини та рідної мови з 25.02.по 16.03 2016 проведено районний огляд-конкурс , в якому взяли участь 931 учень з 30 навчальних закладів району.  Масовість, різножанровість, високу артистичність, сценічну культуру продемонстрували  учні  Гадяцьких СШ І-ІІІ ст. №2, №3, №4, школи-інтернату , П-Роменської, Березоволуцької, Сватківської, Рашівської,  Краснознаменської ЗОШ І-ІІІ ст., Краснолуцької ЗОШ І-ІІ ст., районного БДЮТу.

Ціннісне ставлення до праці формується в охопленні учнів постійними та  тимчасовими дорученнями, це розвиток свідомого ставлення до праці, знайомство з працею людини у різних галузях економіки, формування вмінь працювати у колективі, становлення професійних інтересів, творення реального «Я». В міських школах, Гадяцькій гімназії,  Мартинівській, Веприцькій, Рашівській, Римарівській, Книшівській Сватківській ЗОШ І-ІІІ ст., Великобудищанської, Сарської СШ І-ІІІст., Вельбівській, Соснівській, Качанівській, Бобрицькій, Краснолуцькій, Ручківській, Середняківській ЗОШ І-ІІ ст. формується система роботи  з ціннісного ставлення до праці. В школах проводяться різноманітні заходи: трудові десанти, конкурси творчих робіт «Дивотворні руки», усні журнали «Професії нашого часу», «Світ мої захоплень», КТС « Місто великих майстрів», колажі «Моя майбутня професія», проектна діяльність «Трудова біографія моєї родини», «Я обираю майбутнє», тренінги «Чи готовий я до вибору професій», «Економічне домашнє господарство», акції «Книжкова лікарня», «Збережемо книгу», «Подарунки  власноруч», вернісаж «Трудові звитяги моїх земляків», години мрій «Коли я виросту», Дні чистоти і порядку, День охорони праці. Важлива роль відводиться в даному напрямку реалізації програми шкільному учнівському самоврядуванню:  організація рейдів «Щоденник», «Урок», «Увага: вулиця», збір макулатури. Особлива увага трудовому вихованню приділяється у Великобудищанській  СШ І-ІІІ ст. Учні 5-8 класів працюють на ділянках: підготовляють площі, висівають насіння, прополюють і збирають урожай. Систематично  проводиться догляд і пересаджування кімнатних рослин, ведеться прибирання шкільної території. Крім того, поєднання зусиль вчителів, батьків і дітей дає  хороші результати у вихованні підростаючого покоління і зокрема трудовому.

Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власне ставлення до себе, що передбачає сформованість у підростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил. Фізкультурно-оздоровча робота шкіл району базується  на щоденній діяльності з учнями, просвітницькій роботі з батьками, пошуку педагогічних інноваційних здоров’язбережувальних технологій, формування мотивації на здоровий спосіб життя через спортивні змагання, тренінги, диспути, конкурси, пошук нових форм виховної діяльності.  У Гадяцьких СШ І-ІІІ ст. №2, 3, 4, Веприцькій, Петрівсько-Роменській,  Рашівській, ЗОШ І-ІІІ ст., Бобрицькій, Краснолуцькій, Качанівській, Вельбівській ЗОШ І-ІІ ст.  фізичне виховання є одним з пріоритетних напрямків діяльності, у Великобудищанській СШ І-ІІІ ст. впроваджуються здоров’язбережувальні технології та засоби навчання,  у 2015-2016 н.р.  впроваджують проект «Наш вибір – здоров’я»,  365  учнів 5-10 класів у ЗНЗ І-ІІ ст. та І-ІІІ ст. працюють у 30 гуртках за програмою «За сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».  Веприцька ЗОШ І-ІІІ ст. є опорною у районі з питань організації фізкультурно-оздоровчої роботи.  У рамках проекту «Здорова дитина – щаслива родина, багата країна» проходять різноманітні цікаві заходи:  хвилинки-цікавинки «Як стати нехворійком?», інтелектуально-спортивні змагання «Ми – маленькі козачата», спортивні змагання «Наші перемоги – Дню перемоги», до Дня захисника Вітчизни, свято спортивного танцю, «Козацький гарт», конкурсно-розважальна програма «Козацькі розваги». З метою визначення позиції учнівської громади до прояву негативних явищ, які заважають здорового способу життя підростаючого покоління, висловлення активної громадянської позиції учнівської молоді у школах проводиться флеш – моб «Ми  - за здоровий спосіб життя». Учнівські колективи – активні учасники акцій «Дивіться на нас, як на рівних», «Назустріч мрії». Оскільки здоров’я дітей – це здоров’я нації в майбутньому, тому 100% учнів проходять обов’язковий щорічний медогляд.

Районна програма  роботи з обдарованою молоддю спрямована на створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу, пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді. Однією із різноманітних форм роботи з обдарованою молоддю є предметні олімпіади, мовно-літературні та творчі конкурси, спартакіади,фестивалі, залучення творчо обдарованої молоді до наукової діяльності, що успішно здійснюється через систему Малої Академії наук. Вже традиційним в шкільному житті району стало проведення районного свята «Юні обдарування Гадяччини», яке є своєрідним звітом дитячої обдарованості. У 2015-2016 н.р. дане свято було проведено 12 травня в кіноконцертному залі «Дружба», на яке було запрошено 127 учнів, що вибороли почесні призові місця в  обласних предметних олімпіадах, конкурсі МАН, конкурсах, спартакіадах.

У становленні виховної роботи школи значну роль  відіграють методичні об’єднання класних керівників, які є структурним підрозділом внутрішньої системи управління виховним процесом, такі об’єднання створені в кожній школі. Чітко спланована робота методичного об’єднання у Гадяцьких СШ І-ІІІ ст. №2, 3, Мартинівській, Сватківській, Римарівській, Розбишівській, Веприцькій, П-Роменській  ЗОШ І-ІІІ ст., Соснівській, Качанівській, Краснолуцькій ЗОШ І-ІІ ст.  В рамках роботи методичного об’єднання працюють творчі групи.

Поряд з позитивним у виховній роботі навчальних закладів району 2014-2015 н.р. є багато невирішених проблем.  Однією з проблем виховної роботи є відсутність  системної роботи, яка передбачає забезпечення гармонійного співвідношення різних напрямів, засобів, методів виховання дітей у процесі навчання та виховання дітей у процесі навчання і позакласної діяльності. Завдяки результатам педагогічних досліджень встановлено, що поміж інших джерел впливу на становлення й розвиток дитини школа посідає домінантні позиції, тож і відповідальність на неї покладається більше. Сьогодні необхідно активізувати співпрацю педагогічного колективу з органами учнівського та батьківського самоврядування щодо формування у дітей та молоді духовності, моральної культури, толерантної поведінки, уміння жити в громадянському суспільстві. Не для всіх навчальних закладів освіти стали в навчальному році актуальним організація, збирання та поширення інформації  про героїчні вчинки українських військо службовців, бійців добровольчих батальйонів, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України. Ще однією з проблем є недостатній зв'язок школи з батьківською громадськістю. Особливої уваги з боку вчителів-предметників, класних керівників  потребують малозабезпечені, багатодітні сім’ї, а також сім’ї, що прибули зі східних регіонів, учасників АТО. Залишається проблемою питання діяльності учнівського самоврядування: в більшості шкіл дитячо-юнацькі організації функціонують на засадах учнівського самоврядування лише на папері.

(наказ по Гадяцькому

Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1299
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча "гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2017
Зробити безкоштовний сайт з uCoz