Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Форма входу
Пошук
free counters


Шкільний музей

Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 

Доповідь на тему: 

«Роль шкільного музею у вихованні

свідомого громадянина-патріота»

(з досвіду роботи) 

                                                                        Голова МО класних керівників

                                                                   Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

                                            Киричко Г. П.

 

Роль шкільного музею у виховання свідомого громадянина патріота

 

Вивчення історії, природи рідного краю, культури під час пошуково- краєзнавчої сприяє формуванню особистих рис громадянина України, які включають національну свідомість, розвинену духовність, моральну, художньо-естетичну, правову, фізичну, екологічну культуру, розвиток індивідуальних здібностей і таланту, що є важливим у системі національного  виховання. усвідомлюють себе як частину народу, виховується любов до рідного краю, батьківського порогу. Велику роль у вихованні громадянина відіграє шкільний Музей хліба. Музей відкрито 18.04.2001року . Його засновниками стали педагогічний та учнівський колективи школи.

 Завданням у роботі музею є:

1)       Прищеплення любові до землі, до хліба, до людей праці;

2)       Знайомство з минулим краю;

3)       Розвиток творчих інтересів до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької роботи та природоохоронної роботи;

4)       Формування національної свідомості у підростаючого покоління;

5)       Проведення культурно-просвітницької роботи у підростаючого покоління;

Змістом роботи музею хліба є :

 -систематичне поповнення фондів музею шляхом проведення пошукової роботи, вивчення архівних документів, використання спогадів жителів села;

інвентаризайній книзі музею;

-проведення екскурсійно-музейної роботи для учнів та населення;

-сприяння використанню експозицій і фондів у навчально-виховному процесі;

-проведення пошукво-дослідницької роботи в рамках руху учнівської молоді «Моя земля - земля моїх батьків» по експедиції «Краса і біль України» за напрямками «Свята спадщина», «Мальовнича Україна».

    Всього у музеї знаходяться 96 предметів основного фонду.  Тут розміщено такі розділи:

1.        «Як до нас приходить хліб». Вона розповідає про довгий і складний шлях буханця на наш стіл. Кожна паляниця вбирає в себе не тільки хліборобську працю, а працю шахтаря,металурга, конструктора, хіміка, машинобудівника - всього суспільства. Щоб отримати такий доклали величезних зусиль. На одному з експонатів відображена роль

М. В. Цицина, П. П. Лук’яненка та ін..                            

2.        «Як з’явився хліб на землі» Знайомить відвідувачів з тим, коли і як сталося це велике відкриття, який вигляд мав перший хліб, яку роль відігравали жорна. Водяні млини, вітряки.

3.        «Хліб-усьому голова» Розповідає про те, що хліб - це єдиний продукти харчування, без якого людина не може обійтися ні дня. У хлібі містяться практично всі поживні речовини. Мікроелементи, потрібні людському організму. Тут представлені зразки випічки хліба місцевого господарства. В снопах зібрані зразки різних сільськогосподарських культур ( пшениці, жита, ячменю, вівса ), що  вирощуються на мартинівських полях.

4.        «Майстри художнього слова про хліб» Розміщено виставку художньої та наукової літератури на хлібну тематику, а також прислів’я, приказки і загадки про хліб, зібрані учнями в ході пошукової експедиції. Вірші українських поетів про хліб, сценарії виховних заходів.  

5.        «Побутові знаряддя праці» Знаряддя праці, якими люди користувалися в давнину під час обмолоту зернових: ціп, серп, ступа, дерев’яні ночви, качалка.

6.        «Дивна річ - у хаті піч» Це модель печі. Вона є невід’ємним атрибутом кожної оселі. В печі випікали смачний хліб та запашні пироги, готували їжу, на печі сушили зерно.

7.        «Голодомор: причини і наслідки». В ній зібрані матеріали, що розповідають про причини і наслідки голоду. Пошукова група «Дзвін» під керівництвом Киричко Г .П. зібрала матеріали і свідчення очевидців про те, що відбувалося в цей період нашому селі, а також склали списки людей , що померли від голоду.  

.   У  перші дні навчального року  до музею приходять учні початкових класів. Широко використовують матеріал музею хліба вчителі - предметники  для проведення уроків  та класні керівники  при проведенні виховних заходів. Учні ведуть пошукову  роботу  над поповнення експонатів музею, здобувають навички дослідницької роботи, вивчають традиції хліборобства   разом з цим розширюють свій кругозір  Дослідницька діяльність передбачає не пасивне спостереження, а різноманітну активну роботу. Робота в музеї формує в учнів громадянські риси, почуття патріотизму, національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпечення духовної єдності поколінь, відчуття особистої причетності до творення історії. Музей є дієвим засобом активізації позакласної роботи та вдосконалення навчально-виховного процесу через систему громадянського та патріотичного виховання школярів. У музеї проводяться екскурсії, виховні години. Одним із цікавим заходів став проведений конкурс на кращий виріб із тіста де дівчата-кулінари проявили себе як гарні господині.

Щоб виховати компетентних громадян, не достатньо лише говорити про демократичні цінності та ідеї. Основою виховання громадянськості є активне залучення наших школярів до вирішення тих проблем, які стоять перед нашим суспільством. Усвідомлення дітьми того, що великі справи починаються із маленьких вчинків (посадженого дерева, очищеного струмка, допомоги ближньому), призводить не лише до конкретних дій , але й до набуття позитивного досвіду громадянської співучасті. Як сказав Т. Рузвельт: « Дати знання і не вселити моральних принципів-це значить виховати ще одну загрозу для суспільства». 

Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1319
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча "гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz