Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Форма входу
Пошук
free counters


Клименко

  Прізвище, ім’я та по батькові   Клименко Тетяна Василівна

Рік народження: 09.07.1979

Освіта: вища

Фах: організатор дошкільного виховання,

вихователь дітей дошкільного віку

Посада: вихователь

Стаж: загальний педагогічний стаж : 14р11міс

Адреса досвіду: ДНЗ «Колосок»

Сарівської сільської ради  тел. 59-6-36

           

Тема досвіду: «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку

засобами театральної діяльності»

Анотація досвіду: Актуальність досвіду полягає в тому, що у досвіді подано методичні рекомендації щодо розвитку творчих здібностей дітей засобами театральної діяльності.  Основна ідея даного досвіду, полягає в тому, щоб узагальнити, привести в систему матеріал, який допоможе працівникам дошкільних навчальних закладів у роботі  щодо  розвинення у малюків  типових рис особистості, розкрити їх творчі можливості, стати  неповторними  індивідуальностями з власними  смаками, інтересами, здібностями; сприяти  творчому  самовираженню  кожної  дитини. 

У процесі роботи вихователь зробила висновок, що кожна дитина – індивідуальність, що має від природи неповторний комплекс задатків, на основі яких можуть бути сформовані загальні та спеціальні здібності. Завдання педагога полягає в тому, щоб якомога раніше діагностувати перші прояви здібностей і на цій підставі створити  умови для повноцінного гармонійного творчого розвитку особистості. Треба допомогти малюкові не лише набути типових рис особистості, а й розкрити творчі можливості, стати неповторними індивідуальностями з власними смаками, інтересами, здібностями; сприяти творчому самовираженню кожної дитини.

 Мета державної політики щодо розвитку освіти полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, вихованні покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну, незалежну, демократичну, соціальну та правову державу як невід’ємну складову європейської та світової спільноти .

              Особлива увага в нормативно – правових актах вищих органів влади України, Міністерства освіти і науки України у сфері дошкільної освіти, надається формуванню особистості дитини, розвитку її творчих здібностей, яка приділяє увагу своєчасному виявленню ранньої обдарованості, забезпеченню умов для розвитку талантів кожної дитини.  У Законі України «Про дошкільну освіту» (стаття 4) визначено, що дошкільна освіта – цілісний процес, спрямований на забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей, культурних потреб.

 Дошкільне виховання є вихідною ланкою  в системі безперервної освіти, становлення та розвитку особистості. Воно ґрунтується на спрямованості та всебічній підтримці власної активності дитини, створенні умов для пробудження і розвитку творчих сил, здібностей, талантів малюків, що є синтезом  всіх вкладених в дітлахів знань. Естетична і моральна культура кожної дитини є складовою частиною творчої особистості дошкільника.

                  Базовий компонент дошкільної освіти України (освітня лінія «Дитина у світі культури») вводить дитину у світ практичної та духовної діяльності людини, розвиває потребу в реалізації власних творчих здібностей, навчає діставати задоволення від процесу та результатів своєї діяльності. 

Розроблений Тетяною Василівною матеріал допомагає зрозуміти, що з  усіх видів художньої діяльності  саме театралізована   ближче всього до дитини, тому що в її основі лежить гра – невичерпане джерело дитячої творчості. Акторські здібності дітей дошкільного віку  забезпечують йому стійкій інтерес  та успіх у художньо - мовленнєвій діяльності (виразний переказ  художніх творів) та успішне виконання ролей  у театрально – ігровій діяльності. Впровадження   інноваційних    технологій:   Н.В.Гавриш  «Художнє  слово  і дитяче мовлення» та авторської технології О.П.Аматьєвої «Акторські здібності дітей дошкільного віку»,  сприяли    розкриттю  широких  можливостей  дошкільників щодо творчих проявів  дітей: поетичної творчості, акторської майстерності, сценічного мовлення, вміння імпровізувати.

Аналіз результатів педагогічного спостереження за вихованцями, роботи  Тетяни Василівни по розвитку творчих здібностей дошкільниками засобами театральної діяльності, показав, що введення його до навчально – виховного процесу є педагогічно обгрунтованим і виправданим.

 

 

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1311
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча "гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz